
Nisza w zarabianiu online – doskonałe źródło dochodu pasywnego
Dziś postanowiłem napisać co nieco o tzw. niszach, które to na allegro kosztują 99zł a ja postanowiłem opisać Wam za darmo o co tak naprawdę chodzi i dlaczego jest to takie popularne. Dla nieznających tematu nisza www to po prostu strona na którą popyt jest, a konkurencja bardzo mała lub prawie żadna.
Jaki sens w tworzeniu takiej mikroniszy? Oczywiście reklamy, a dokładniej zysk z nich. Najlepszym reklamodawcą będzie oczywiście Google AdSense z powodu dobrego dopasowania reklam.
Co nam będzie potrzebne aby stworzyć/znaleźć niszę?
- domena internetowa (zagraniczne polecam kupować w goDaddy.com, czasem mają świetne promocje)
- hosting (ten darmowy na keed.pl wytrzyma multum takich stronek)
- pozycjonowanie stronki, tzn. aby wysoko wyskakiwała w Google
- reklamodawca
Jeśli tworzymy mikronisze ważne jest aby reklamy były jak najbardziej zbliżone do wyglądu strony, dobrze wkomponowane imitują pozostałą treść strony czy linki, powodując że użytkownik często nie wie że klika w reklamę. Przykładem takiej mikroniszy może być taka strona.
Jak to zrobić w skrócie:
- kupujemy domenę np. jakaschoroba.com (jesli zalezy nam na profesjonalnej nazwie domeny)
- przekierowywujemy ją na nasz hosting
- na hostingu tworzymy statyczną stronę na HTML/CSS, bądź dynamiczną najlepiej na WordPress
- piszemy UNIKALNY artykuł, tzn. nie zerżnięty żywcem z wikipedii (dobrze jest użyć fragmentów tekstu z różnych źródeł i wykorzystując translator google użyć synonimów w tekście aby nasz artykuł nie wyglądał na kopię)
- ustawiamy kolory dla reklam AdSense (polecam wtyczkę do firefoxa ColorZilla dzięki której możemy pobrać pipetą kolory z naszej strony)
- wstawiamy reklamy do naszego tekstu, sidebara czy gdzie tam chcemy
- pozycjonujemy naszą stronkę, przy małej konkurencji szybko wbijemy się na wysoką pozycję
- czekamy i inkasujemy zysk z AdSense
Ile zarobimy na takiej niszy?
To zależy. Kliki na polskich stronach w linki reklamowe to często 0,05-0,3€ za klik w zależności od tego skąd pochodzą nasi użytkownicy. Polecam robić strony o medycynie bądź biznesie ponieważ takie reklamy są bardzo wysoko płatne.
Przykładowo na anglojęzycznej stronie o wymianie walut Google płaci średnio 2$ za klik!
Do sprawdzenia jak duża konkurencja istnieje na dane zapytanie można użyć darmowego programu Traffic Travis. W zakładce competition po wpisaniu interesującej nas frazy obliczy nam i wyświetli trudność wypozycjonowania danej frazy i średnie dane o konkurencji.