Jak zarabiać w internecie i od czego zacząć?

Nie od dziś wiadomo, że rekomendacje stanowią bardzo potężne narzędzie wpływania na intencje zakupowe konsumentów. W czasie kiedy praktycznie zewsząd atakowani jesteśmy mniej lub bardziej nachalnymi reklamami „najskuteczniejszych”, „najwspanialszych”, „jedynych w swoim rodzaju”, „bezkonkurencyjnych” (itd.) produktów, ciężko stwierdzić, który tak naprawdę jest najlepszy i idealnie spełni nasze potrzeby i oczekiwania.

 

Wiarygodność

Jeżeli chcemy uzyskać rzetelne informacje o danym produkcie, najczęściej po prostu zwracamy uwagę na takie wyróżniki jak: pochodzenie, skład i producent produktu. Ale to nie wszystko. Bardzo często, staramy się sięgać po doświadczenie innych i poszukujemy opinii osób, które miały już do czynienia z określonym produktem. Zazwyczaj sięgamy rady kogoś z rodziny, przyjaciół, znajomych, znajomych naszych znajomych…

Istotne jest dla nas to, aby były to osoby, które z jakiegoś powodu uważamy za wiarygodne.

Czy zarabianie w internecie poprzez programy partnerskie jakoś się z tym łączy? Jak najbardziej.

W związku z tym, że ludzie tak bardzo lubią polegać na zdaniu i doświadczeniu innych przy nabywaniu nowych produktów (rozmaite badania z dziedziny psychologii społecznej potwierdzają to zjawisko), dlaczego by nie wykorzystać siły rzetelnych rekomendacji w zarabianiu przez internet na programach partnerskich?

 

Bądź wiarygodny dla czytelnika

Jeżeli zdecydowałeś się aktywnie promować na swojej witrynie WWW lub blogu i chcesz zarabiać przez internet naprawdę duże pieniądze (np. poprzez sieci afiliacyjne) spraw, abyś był jak najbardziej wiarygodny w oczach osób, do których mają trafiać promowane przez Ciebie produkty z programów partnerskich. Jak to zrobić?

Nie bądź anonimowy w sieci

Udostępnij swoje imię i nazwisko, opublikuj jakieś swoje zdjęcie. Badania dowodzą, że ludzie są bardziej skłonni polegać na opinii osób, które znają.

Rekomenduj produkty, których sam używasz. Zastanów się… czy gdybyś zamierzał kupić np. namiot, bardziej przekonałaby Cię opinia podróżnika z zamiłowania czy anonimowego internauty wychwalającego ogólnie znane cechy danego produktu?

Zostań ekspertem

Jeśli interesuje Cię zarabianie przez internet naprawdę dużych pieniędzy, zadaj sobie trochę trudu i poświęć czas na bardziej szczegółowe zapoznanie się z właściwościami promowanych przez Ciebie produktów i opisz je. „Twoi” czytelnicy na pewno to docenią!

Pokazuj alternatywne rozwiązania. Wcale nie jest powiedziane, że jeżeli będziesz wykorzystywał wyłącznie jeden program partnerski i występujące w nim produkty i skupisz na nich całą swoją uwagę, to na pewno zdobędziesz w ten sposób najwyższe możliwe zainteresowanie internautów.

Nie musisz zachowywać się jak akwizytor, który na siłę próbuje wcisnąć potencjalnemu klientowi produkt, który sprzedaje, żeby podnieść swoje miesięczne słupki sprzedażowe. Wykorzystaj potencjał, jaki daje sieć afiliacyjna, do której się zapisałeś.

Przedstaw na swojej stronie kilka możliwych produktów z danej dziedziny (np. konta bankowe z różnych banków) i opisz je, zrób porównywarkę, wytłumacz, który najlepiej nadaje się dla osoby o określonych potrzebach itd. Pokaż czytelnikom, że zależy Ci na nich rozumiesz ich oczekiwania i pokazujesz najlepsze z możliwych alternatyw tak, by sami mogli wybrać tę idealną.

Jednym zdaniem: traktuj swoich czytelników tak, jak sam chciałbyś być traktowany jako klient – zapracujesz tym sobie na ich zaufanie i Twoje rekomendacje będą postrzegane jako bardziej rzetelne.

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi artykułami o zarabianiu przez internet.