Co to jest reklama kontekstowa i jak na niej zarabiać

Czy wiesz, że jeżeli prowadzisz własną stronę WWW możesz zarabiać na niej na kilka sposobów?

Wiesz już czym są sieci afiliacyjne. Poznałeś już także programy partnerskie, które są znakomitym sposobem na zarabianie w internecie.

O ile faktycznie chcesz traktować swój mini biznes internetowy poważnie, powinieneś przynajmniej wiedzieć, że istnieją także inne metody, dzięki którym możesz dodatkowo zarobić.

Niektóre z nich to naprawdę proste rozwiązania, przy pomocy których możesz bez specjalnego zaangażowania z twojej strony zwiększyć swoje zyski. Jednym z takich sposobów jest umieszczanie na swojej stronie reklam kontekstowych.

 

Co to jest reklama kontekstowa?

Reklama kontekstowa, z definicji, jest sposobem prezentowania użytkownikom reklam w internecie w taki sposób, aby była ona dopasowana do treści stron, na których jest umieszczana. Pierwotnym założeniem, które przyświecało twórcom tego znakomitego i efektywnego narzędzia promocji było założenie, że osoba przeglądająca daną stronę WWW bardziej pozytywnie zareaguje na reklamę jeśli będzie ona tematycznie w jakiś sposób powiązana z treścią serwisu czy konkretnej podstrony, niż gdyby kompletnie nie miała z nimi żadnego związku.

Przykładowo, zakładamy że:

Mama 2-letniego dziecka przeglądając witrynę serwisu z poradami dla młodych matek bardzie zainteresuje się reklamą prezentującą markowe pieluszki w konkurencyjnej cenie, niż – powiedzmy – spławikami wędkarskimi, choćby od najlepszego producenta.

TOP 3 programów partnerskich: Sprzedawaj na stronie produkty bankowe - więcej na www.bankier.pl
Sprzedawaj na stronie kredyty, pożyczki - więcej na www.money.pl
Zarabiaj na publikacji artykułów - więcej na www.whitepress.pl

Podobnie, fan muzyki będący na stronie swojego ulubionego serwisu z muzyką szybciej się zainteresuje w danym momencie promocją na nowy sprzęt do odtwarzania audio niż kolekcją chińskiej porcelany z dostawą do domu.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć na czym polegają reklamy kontekstowe, poznać ich główne zalety, przeczytać skąd je pozyskać, a także dowiedzieć się czy są dobrym sposobem na zarabianie przez internet