Co to jest program partnerski (affiliacja)?

Programy partnerskie (inna nazwa: programy afiliacyjne) są pewną formą współpracy pomiędzy sprzedawcą (lub usługodawcą) a jego partnerami – właścicielami witryn internetowych. W praktyce oznacza to, że właściciel konkretnej witryny (partner) czerpie zyski z promowania na swojej witrynie usług lub produktów określonej firmy.

Promowanie to odbywa się poprzez umieszczenie u siebie banerów reklamowych firmy i zachęcaniu użytkowników odwiedzających witrynę do skorzystania z reklamowanych produktów.

 

Zarabiaj w domu

Zarabianie w internecie poprzez programy partnerskie odbywa się według założonego schematu. Wynagrodzenie ustalane jest zawsze na początku podjęcia współpracy, najczęściej na podstawie liczby osób, które witryna skieruje do strony sprzedawcy lub liczby osób, które zostały skierowane na stronę sprzedawcy i dodatkowo wykonały pożądaną przez sprzedawcę czynność – np. wypełniły formularz, czy kupiły dany produkt.

Każdy program partnerski posiada swój własny, ściśle określony regulamin jasno określający warunki współpracy na linii partner-reklamodawca (lub sieć afiliacyjna), a także tabelę wynagrodzeń potencjalnych partnerów.

Jak działa program partnerski?

Właściciel strony internetowej, który chce czerpać zyski z udziału w programie partnerskim, wybiera najbardziej mu odpowiadającą ofertę konkretnej firmy lub sieci partnerskiej i wypełnia krótki formularz rejestracyjny.

Następnie, na podstawie tak rozpoczętej współpracy, na prowadzonej przez niego witrynie pojawia się banner (lub bannery) reklamodawcy, na który wyraził zgodę. Właściciel ma możliwość doboru charakteru wyświetlających się reklam, może się zdecydować na banner konkretnej firmy lub interesującej go branży. W zależności od tego, ilu odwiedzających stronę kliknie na dany baner reklamodawcy i wykona sugerowaną przez niego czynność (zakup książki, wypełnienie formularza, ankiety itp.), pojawiać się będą zyski na koncie bankowym właściciela witryny.

Oczywiście im większa popularność witryny i liczba przekierowań, tym większe dochody dla obu stron.

 

7 powodów … abyś przystąpić do programów partnerskich:

  • zarabiasz dzięki temu, co lubisz – prowadzenie własnej strony WWW
  • nie wnosisz żadnych opłat
  • nie musisz mieć zaawansowanej wiedzy informatycznej
  • jedyne formalności to wybór odpowiedniej sieci partnerskiej i poświęcenie kilku minut na prosty proces rejestracyjny
  • to Ty określasz jakie reklamy i firmy promujesz (np. o tematyce zgodnej z treścią Twojej witryny)
  • sam decydujesz, jak wysokie zyski chcesz osiągnąć – możesz aktywnie zachęcać odwiedzających do skorzystania z oferty reklamowej
  • Twoja witryna zarabia na Ciebie nawet kiedy śpisz.