Co reklamować na własnej stronie www by dobrze zarobić

Jeżeli zdecydowaliśmy się już poświęcać swój czas i wysiłek, żeby promować na własnej stronie WWW czy to blogu usługi i produkty poprzez programy partnerskie, to z pewnością będzie zależało nam na tym, aby nasze zyski okazały się jak największe.

Zastanawialiście się już co sprawia, że niektóre produkty mają większe powodzenie niż inne?

Albo, dlaczego niektórym udaje się zarabiać kwoty rzędu tysięcy złotych wyłącznie dzięki programom partnerskim?

 

Co warto promować na blogu czy stronie …

Poniżej zamieszczamy kilka cennych wskazówek, na które produkty warto zwracać uwagę, podejmując ostateczną decyzję o tym, w których programach partnerskich weźmiemy udział.

Produkty, które znamy i których używamy. Jeżeli prowadzimy tematycznego bloga i mamy wielu czytelników, warto polecać produkty, których samych używamy i jesteśmy z nich szczerze zadowoleni. Istnieje wtedy wysokie prawdopodobieństwo, że takie rekomendacje zyskają sobie zainteresowanie i przychylność czytelników naszego serwisu i jeżeli będziemy dostatecznie wiarygodni i przekonujący, przełoży się to na dokonane przez nich zakupy.

Jeżeli np. prowadzimy blog poświęcony modzie, nie wahajmy się zareklamować sklepu internetowego, w którym często robimy zakupy. Tak samo w przypadkach – jesteśmy zadowoleni z serii specjalistycznych książek danego wydawnictwa? Wykorzystajmy jego program partnerski, by polecać je u siebie.

 

Produkty mało znane

Interesuj się rynkowymi nowinkami, sprawdzaj bieżące oferty znanych marek i informuj o nich odwiedzających Twój serwis. Jeśli promujesz coś unikalnego i rzadkiego, mniej prawdopodobne, że internauci znajdą to w innym miejscu w sieci, a tym samym wzrasta szansa, że zainteresują się właśnie Twoją rekomendacją.

Produkty o wysokiej prowizji. Poświeć chwilę na zapoznanie się z tym, jakie programy i produkty wybrana przez Ciebie sieć afiliacyjna u siebie proponuje. Zarabianie przez internet będzie najefektywniejsze, jeżeli zdecydujemy się na produkty, które gwarantują wysoką prowizję, czyli inaczej mówiąc wysoki procent od zarobków za polecane produkty.

Nieocenione w tej kwestii są programy partnerskie do reklamowania e-booków, gdyż zarobić na nich można aż do 40% prowizji od każdej sprzedaży.

 

Produkty finansowe – chwilówki, kredyty, itp.

Bardzo wysokie zarobki gwarantuje również promowanie produktów finansowych, takich jak konta bankowe, lokaty, kredyty czy ubezpieczenia. Za jednego klienta, który z naszego polecenia podpisał umowę możemy jednorazowo zarobić nawet 50 zł,

Oferty okresowe

Sieci afiliacyjne oferują nie tylko programy partnerskie do promowanie konkretnych produktów czy usług. Co jakiś czas informują nas również, że pojawił się nowy konkurs, czy kampania reklamowa, którą możemy zareklamować.

Z racji tego, że są to oferty krótkoterminowe i zlecającym je reklamodawcom zależy na szybkim i sprawnym przeprowadzeniu kampanii, często oferują atrakcyjne stawki – np. 9 zł za każdą osobę, która z naszego polecenia wypełniła określony formularz konkursowy.

Warto zaznajomić się z tym, co oferują nam konkretne sieci afiliacyjne i poszczególne programy partnerskie. Dzięki dokładnemu poznaniu wszystkich ofert, z których możemy skorzystać, łatwiej będzie nam znaleźć swój własny sposób na zarabianie w internecie.